İletişim

Mekanik Tesisat Ve Havalandırma

Mekanik Tesisat Ve Havalandırma

Mekanik Tesisat ve Havalandırma

Mekanik tesisat inşaat çalışmalarının önemli noktalarından biridir. Yapıların iç sistemini oluşturan bileşenlerin tamamına mekanik tesisat adı verilmektedir. Bilindiği üzere yapılar insanların yaşam standartlarını ve konforunu arttırmaya yönelik kurulan inşaatlardır. Bu inşaatların iç sistemi de yapının kalitesini arttırmakta, yapı içerisinde belirli bir sistem kurmaktadır. Mekanik tesisat sistemlerine verilecek bazı örnekler:

  • Yangın tesisatı
  • Isıtma tesisatı
  • Havalandırma tesisatı
  • Doğalgaz tesisatı
  • Asansör tesisatı
  • Sıhhi tesisat

Farklı amaçlar üzerine kurulan tesisat sistemleri mekanik tesisatın bir parçasıdır. Mekanik tesisat sayesinde insanlar yapılardan daha verimli sonuç alır. Tesisatın tamir, bakım ve onarımı düzenli olarak yapılmalıdır. Tesisat için yapılan her doğru çalışma o tesisatın kullanım ömrünü korur.

Havalandırma Tesisatı Nedir?

Havalandırma tesisatı sayesinde ortamdaki kirli hava ortamdan uzaklaştırılır ve ortama temiz hava sağlanır. Genellikle işletmelerde kullanılan havalandırma tesisatı okul, hastane, kamu binaları, özel kurumlar ve farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Havalandırma tesisatı yapılarda olması gereken bir tesisattır. İçeriye temiz havanın kazandırılması ve içerideki kirli havanın uzaklaştırılması önemlidir. Bunun için kurulan tesisat sistem kirli havayı ısıtarak ya da ısıtmadan ortamdan uzaklaştırır. Kirli havanın içerisinde tozlu, buharlı ve dumanlı hava da yer almaktadır. Kirli havanın ortamdan uzaklaştırılması o ortamdaki insanların daha rahat koşullarda nefes almasını sağlar.

Havalandırma sistemleri belirli bir hızda çalışır. Havalandırma sistemlerinin tasarımı mekana uygun olarak yapılabilir. Havalandırma sistemi çeşitli yapıların olmazsa olmaz parçalarıdır. Kalburoğlu Mühendislik olarak yapılara havalandırma sistemi kurulumu yapmaktayız. Aynı zamanda havalandırma tesisatının tamiri, bakımı ve onarımı da ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Mekanik Tesisat ve Havalandırma Tesisatı Tamiri

Alanya Doğalgaz ekibimiz geniş kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyor. Yapılarda kullanılan mekanik tesisat ve havalandırma tesisatı insanlar için kaliteli ve sağlıklı yaşam alanı oluşturuyor. Aynı zamanda bu tesisatlar sayesinde yapıların verimli kullanımı arttırılıyor. Birçok avantajı beraberinde getiren tesisat sistemleri farklı nedenlere bağlı olarak tamire ihtiyaç duyabiliyor. Tesisat sistemlerinin tamirinde kaliteli ve uzun ömürlü parçaların kullanılması önem taşıyor.

Firma olarak bizler tesisat sistemleri için uygun parçaları kullanıyoruz. Tesisat sistemlerinin tamirini, bakımı ve onarımını yapıyoruz. Tecrübe sahibi ekibimiz ihtiyaç durumunda adrese ulaşarak gerekli işlemleri eksiksiz yapıyor. Almış olduğunuz hizmet sayesinde tesisatınızı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Kalite standartlarına uygun olarak verilen hizmetten uygun fiyata faydalanabilirsiniz. Mekanik ve havalandırma tesisatı üzerine yapılan çalışmalar garantili ve uygun fiyatlıdır. Ekibimiz tesisat için gerekli çalışmaları yaparak sizlere kullanışlı tesisat sistemi sağlamaktadır.