İletişim

Boru Hatları İmalat Ve Montaj İşlemleri

Boru Hatları İmalat Ve Montaj İşlemleri

Boru Hatları İmalat ve Montaj İşlemleri

Kalburoğlu Mühendislik olarak yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle boru hatları imalat ve montaj işlemlerinde yardımcı oluyoruz. Endüstriyel tesislerde mekanik borulama projelerinin her kademesinde görev alabiliyor, doğalgaz boru hatlarında, su borusu hatlarında, petrol boru hatlarında anahtar teslim mekanik ve inşaat işleri gerçekleştiriyoruz.

Doğalgaz, su, petrol boru hatlarıyla başta Alanya ilçemiz olmak bütün hizmet bölgemizde hizmet veriyoruz. Doğalgaz boru hatlarıyla doğalgazı ilçemizin her yerine ulaştırmak adına çalışıyor, doğalgaz altyapısını genişletmeye dair çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Bütün projelerimizi başarıyla tamamlıyor, taahhüt zamanında teslimatlarımızı yapabilmek adınız bütün sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

Boru hatları imalat ve Montajında İnşaat İşleri

Alanya doğalgaz, petrol ve su boru hatları başta olmak üzere her türlü boru hattına dair projeleri en başından en sonuna kadar takip ediyoruz. Harita hizmetleri kapsamında boru hattının geçtiği güzergahları hazırlıyor, kamulaştırmaya dair her türlü tespiti yapıyoruz.

Yine boru hatlarının geçiş güzergahlarının tamamıyla alakalı izinlerin alınmasını, protokollerin yapılmasını gerçekleştiriyor, güzergâh aplikasyonunu, boru hattı ekseni aplikasyonunu, as-builte esas ölçümlerini yapıyor, kamulaştırmaya dair onayları alıyoruz.

Boru hatları imalat ve montaj işlemlerinde inşaat işleri önemli bir detaydır. İnşaat işleri kapsamında boru hattı üzerindeki gerekli her türlü inşaat faaliyeti yapılmaktadır. Güzergâh açma ve tesviye, boruların indirilmesi, taşınması, dizilmesi, hat borularının dizilmesi, her zeminde kanalların açılması, boruların kanala indirilip kapatılması bu kapsamda yapılacaklardır.

Boru hatlarının montajı esnasında özel geçişler vardır. Özel geçişlerin tamamen güzergâh projelerine uygun olması gerekmektedir. Otoban, dere, fay hattı, asfalt, gölet, tren hattı gibi özel geçiş alanlarında projeye uygun çalışılması gerekir. Bunun için eğim kırıcılar, istifli taş tahkimat yapılması, işaretleme direklerinin kullanımı, etiketleme, temizleme, ikaz tabelası gibi detaylar özel geçişlerde dikkate alınmalıdır.

Boru Hatları İmalat ve Montajında Mekanik İşler

Boru hatları imalat ve montaj işlemleri kapsamında yapılması gereken mekanik işler vardır. Boruların bükülmesi, bağlantı kaynaklarının ayarlanması, boru kaynak bağlantılarının kaplanması, take-off, hat vana, hot-tap vana istasyon malzemelerinin tedariki, pig arabası, vinç tedariki ve montajı, pig kovanı temini ve montajı mekanik işlerdir. Yine split-tee temini ve montajı, izolasyon contası, soğuk kesme işlemleri ve her türlü kaynak işleri de mekanik işler dahilindedir.

Firmamız boru hatlarının imalat ve montajını en baştan en sona kadar yönetecek ve yürütecek ekibe ve ekipmana sahiptir. Bütün uygulamalarımızda ve imalatlarımızda A kalite hizmet verilmekte ve uzun ömürlü, güvenli sonuçlara imza atılmaktadır.