İletişim

Mekanik Tesisat Projelendirme Ve Taahhüt İşlemleri

Mekanik Tesisat Projelendirme Ve Taahhüt İşlemleri

Mekanik Tesisat Projelendirme ve Taahhüt İşlemleri

Yapıların ve inşaat alanlarının birer yaşam alanı haline gelmesi için pek çok detaya ihtiyaç vardır. Bunlardan en temeli ve en önemlisi de mekanik tesisattır. Mekanik tesisat, yapıların yaşam standartlarını ve konforunu arttırmaya dair yapılan her türlü işlemi kapsar. İç sistemlerin tamamı mekanik tesisat dahilindedir. Dolayısıyla sistemin bileşenlerinin birbirleriyle uyumlu ve destekleyici vaziyette çalışması, tamamının toplamda alanın kalitesini en üst seviyeye çıkarması gerekmektedir.

Yapılardaki ve endüstriyel tesislerdeki su, atık su, soğutma, ısıtma, yangın önleme, havalandırma gibi sistemlerin nasıl olacağı, bunlara ait cihazların neler olması gerektiği, özellikleri, hatların nerelerden geçeceği, boru çaplarının ne olması gerektiği gibi her detay mekanik tesisata dahildir. Kalburoğlu Mühendislik olarak çok uzun yıllardan bu yana pek çok başarıya imza atmış bulunuyoruz. Bütün projelerimizde müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmuş, birçok büyük kurumun işlerini tamamlamış bulunuyoruz.

Mekanik Tesisat Dahilinde Yapılan Test ve Ölçümler

Alanya doğalgaz tesisatı, havalandırma, iklimlendirme, yangın söndürme, sıhhi tesisat gibi her türlü projelendirmeyi ve taahhüdü yerine getiriyoruz. Kadromuzda yer alan profesyonel ekibimizle birlikte yapılarınızın türü ve kullanım amacı her ne olursa olsun en ince detaylarına kadar projelendirmesini yapıyoruz.

Projelendirmede binanın ve prosesin ihtiyaçlarına göre hesaplamalar yapıyor, sistem seçimlerini gerçekleştiriyoruz. Detay çözümlerini ve diğer bütün disiplinlerle ilişkilerini en iyi biçimde hesaplıyor, tasarlıyor ve uygulamaya hazır ediyoruz.

Projelendirme sonrasında uygulama aşamasına geçiyoruz. Mekanik tesisatın uygulamasını projenin gerektirdiği kaliteli malzemelerle ve birinci kalitede işçilikle yapıyoruz. Test ve ölçümlerimizle de olumsuzluklara önlem alıyoruz. Mekanik tesisatın her detayının proje değerlerine ve senaryolara uygun olması gerekir. Bu kapsamda firma olarak en iyi cihaz ve ekipmanlarla ölçümlerimizi gerçekleştiriyoruz. İç hava kalitesini tespit için sıcaklık, nem, karbondioksit, karbonmonooksit ölçümleriyle tespit ediyoruz. HVAC ölçümleri kapsamında hava hızı, fark basınç, hava debisi ölçümleri yapıyoruz. Temiz oda ölçümleri kapsamında oda basınç ölçümleri ve partikül ölçümleri gerçekleştiriyoruz. Baca gazı ölçümleri kapsamında ise yanma verimliliğini ölçüyoruz.

Mekanik Tesisat Taahhüt İşlemleri

Mekanik tesisat taahhüt hizmetlerimiz kapsamında proje ve hesapları kontrol ediyor, daha verimli, daha ekonomik ve daha fonksiyonel çözümler sunmak için çabalıyoruz. İş programını yapıyor, shop-drawing ve as-build projeleri hazırlıyoruz. İş programına göre malzeme akış tablolarını netleştiriyoruz. İş programına göre kişi – saat çalışmalarını yapıyor, tesisatın devreye alınmasını tamamlıyoruz. Son raporlama ile tesisatı kusursuz şekilde çalışır hale getiriyoruz. Her kademede can ve mal güvenliğini ileri seviyede tutuyoruz.