İletişim

Basınç Düşürme İstasyonları, Ölçme Ve Kokulandırma (RMS-A, RMS-B, RMS-C) İstasyonları İmalatı

Basınç Düşürme İstasyonları, Ölçme Ve Kokulandırma (RMS-A, RMS-B, RMS-C) İstasyonları İmalatı

Basınç Düşürme İstasyonları, Ölçme ve Kokulandırma (RMS-A, RMS-B, RMS-C) İstasyonları İmalatı

Doğalgazın kullanımının artması ve yurt geneline yayılması çeşitli alt yapı çalışmalarının yapılmasını da zorunlu kılmaktadır. Ana hatlardan gelen doğalgazın konutlara ve sanayi kuruluşlarına ulaştırılması esnasında branşman hatlarının yapımı ve dağıtım şebekelerinin tesisinin ve sıra iletim hatlarından gelen yüksek basınçlı gazın basıncının düşürülerek kullanım alanlarına verilmesi gerekir.

Gerek konutlara gerekse sanayi kuruluşlarına yüksek basınçlı doğalgazı verebilmek için A, B ve C tipi basınç düşürme istasyonlarına ihtiyaç vardır. Bu nedenle ana iletim hatlarıyla eş zamanlı olarak ya da sonrasında mutlaka basınç düşürme istasyonlarının planlamasının da yapılması gerekir.

Kalburoğlu Mühendislik olarak yıllar içinde pek çok başarılı projeye imza atmış bulunuyoruz ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak basınç düşürme istasyonları, basınç ölçme istasyonları ve kokulandırma istasyonları imalatı yapıyoruz. Kadromuzda yer alan profesyonel ekibimiz sayesinde taahhüt ettiğimiz işleri eksiksiz biçimde yapıyor, teslimatlarını en kısa sürede gerçekleştiriyoruz.

Kaliteli ve Güvenli Basınç Düşürme İstasyonları

Basınç düşürme istasyonları farklı kademelere sahiptir. Birinci kademe basınç düşürme istasyonu yüksek basınçla gelen doğalgazın buharlaştırma istasyonunun ya da tüp bataryasının çıkışında yüksek basıncı orta basınca düşürmektedir.

İkinci kademe basınç düşürme istasyonu ise orta basınçtaki gazın bina içerisine girişinde ya da doğrudan üniteyi beslemek amacıyla düşük basınca düşürmektedir. İki istasyon tipinde de yer alan cihazlar ve dizilimleriyle aynı gibi görünse de işleyişleri farklıdır ve uygun debiyi ayarlayacak cihazlar kullanılmaktadır.

Basınç düşürme istasyonlarında regülatörlere ve ölçüm cihazlarına yer verilir. Herhangi bir arıza ya da bakım esnasında kesinti olmaması adına da cihazlar yedekleriyle birlikte bulunur. Basınç düşürme ya da ölçümlendirme hatlarından birisinin devre dışı kalması anında diğeri otomatik olarak devreye girecek şekilde konumlandırılır.

Basınç düşürme istasyonlarına doğalgaz giriş vanası vasıtasıyla girer. Ardından filtreden geçirilerek içindeki katı ve sıvı partiküller temizlenir. Filtreler de genel olarak çift olur ve en az birisi devamlı çalışır. Filtrelerden sonra doğalgaz esanjöre gelir. Burada ısıtılır ve belirli kademelerden sonra tamamen basınç düşürülmeye hazır hale getirilir.

Basınç Düşürme İstasyonları Malzemeleri

Alanya doğalgaz Basınç düşürme, ölçme ve kokulandırma istasyonları imalatı konusunda firmamız güçlü altyapısıyla her türlü talebi karşılamaktadır. Uluslararası standartlara uygun tasarım ve imalatlar yaparak ana akım hatlardan gelen gazı kullanıma en uygun hale getirmekte, güçlü filtreleme detaylarıyla güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Küresel vana, filtre, ısıtıcılar, regülatörler, manometre, gaz emniyet vanası gibi bütün ekipmanlarda birinci kalite kullanmaktadır.