İletişim

LPG Hava, Propan-Hava Karışmalı Endüstriyel Gaz Yedekleme Sistemleri, Otomatik Mixing Proses Kontrolü

LPG Hava, Propan-Hava Karışmalı Endüstriyel Gaz Yedekleme Sistemleri, Otomatik Mixing Proses Kontrolü

LPG Hava, Propan-Hava Karışmalı Endüstriyel Gaz Yedekleme Sistemleri, Otomatik Mixing Proses Kontrolü

LPG hava, propan-hava karışmalı endüstriyel gaz yedekleme sistemleri çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. LPG’nin kullanım alanının genişliğiyle doğru orantılı olarak pek çok endüstriyel kuruluşta sistem öne çıkmaktadır. Özellikle çok yakıcı ile doğalgaz kullanan yerler için LPG hava, propan-hava karışmalı endüstriyel gaz yedekleme sistemleri öne çıkmaktadır.

Bazı işletmelerde gaz kesintisi olması hayati risklere neden olabilir. Bu nedenle doğalgaz kesintisinin kesinlikle olmaması gereken işletmeler de LPG hava, propan-hava karışmalı endüstriyel gaz yedekleme sistemleri tercih etmektedir.

Doğalgaz yedekleme sistemlerinde otomatik mixing proses teknolojilerinden yararlanıldığı gibi şehir gazı yedeklemede de LPG hava, propan-hava karışmalı endüstriyel gaz yedekleme sistemleri tercih edilmektedir. Kalburoğlu Mühendislik olarak yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle sektörde görev yapıyor, işletmeler için en doğru sistemin ve cihazların seçiminde, temininde yardımcı oluyoruz. Bugüne kadar pek çok dev kuruluşun ihtiyaçlarını karşılamasına destek verdiğimiz gibi bünyemizde yer alan profesyonel ekibimizle birlikte gaz yedekleme sistemlerini eksiksiz olarak yapabiliyor, söz verilen zamanda teslimat yapabiliyoruz.

Endüstriyel Gaz Yedekleme Sistemleri Uygulama Alanları

Endüstriyel alanların bazılarında kesintiye tahammül yoktur. Bu tür yerlerde planlı kesintilerde veya arıza, bakım gibi durumlarda LPG hava mikserleri kullanılmaktadır. Bu cihazlarla LPG’ye hava karıştırılır ve doğalgaza eşdeğer bir yakıt ortaya çıkarılır. Bu da gaz kullanım noktalarına ulaştırılır.

Kesintisiz tarifelerden gaz kullanan tesislerde kimi zaman aşırı talepte gaz basıncı düşebilir ya da ana gaz dağıtım firmasınca kapasite düşümü yapıldığında sistem devreye girer. Sistem, ihtiyaç olan doğalgazı takviye edecek şekilde kullanılır ve böylece üretimde herhangi bir aksama olmayacağı gibi kapasite düşümü gibi sorunlar da ortadan kaldırılabilir.

LPG hava, propan-hava karışmalı endüstriyel gaz yedekleme sistemlerinin en temel kullanım amacı kesintili tarifenin fiyat avantajlarından istifade edebilmek ve olası gaz kesintilerinde arızanın üretime etkisini minimuma indirmektir. Mesela yüksek kapasiteli kullanıma sahip pişirme ya da tavlama fırınları gaz kesintisi fırın içindeki çok sayıda ürünün kullanım dışı kalmasına neden olur. Üstelik fırın yavaş yavaş soğuması gerekirken şok soğuma olması fırında da çok büyük zararlar oluşturabilir.

Alanya Doğalgaz Yedekleme Sistemleri

Alanya doğalgaz LPG hava, propan-hava karışmalı endüstriyel gaz yedekleme sistemleri ile işletmeler hem maddi hem manevi kayıpların önüne geçebilir. Firmamız geniş ürün yelpazesi ve yeni nesil teknolojileriyle ihtiyaçlara en doğru çözümleri sunmakta hem üretimin sürekliliğini hem de cihazların sağlığını koruyabilmektedir.